Image W czwartek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół w Polsce obchodził będzie Dzień Świętości Życia. Ma on przypominać wiernym, iż życie jest darem samego Boga oraz angażować ich w różnorodne inicjatywy służące życiu. Z tej okazji duszpasterze z terenu całej diecezji przygotowali dla parafii przeprowadzających dzieło duchowej adopcji ponad 15 tys. deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa adopcja polega na przyjęciu w modlitewną opiekę jednego dziecka, któremu grozi śmierć w łonie matki i które zostało źle przyjęte przez swych rodziców. Imię tego dziecka zna tylko Pan Bóg. Przez dziewięć miesięcy odmawia się jeden dziesiątek różańca oraz specjalną modlitwę, w której poleca się poczęte dziecko oraz jego rodziców prosząc, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, Biskup Tarnowski Wiktor Skworc będzie celebrował o godzinie 18.00 w katedrze tarnowskiej Mszę Świętą, czasie której odbierze przyrzeczenia duchowej adopcji. Msza Święta będzie transmitowana przez radio RDN Małopolska.