Image Droga Młodzieży! W Niedzielę Palmową, 28 marca br., będziemy obchodzili jubileuszowy, XXV Światowy Dzień Młodzieży. Mottem tego Dnia są słowa zaczerpnięte z rozmowy bogatego młodzieńca z Jezusem: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? (Mk 10, 17). To pytanie powinno towarzyszyć każdemu młodemu człowiekowi - tylko Chrystus wie, jak realizować projekt życia, jak przejść przez życie ku błogosławionej komunii z Bogiem w wieczności.

Drodzy Młodzi!

Zapraszam Was wszystkich na spotkanie z Dobrym Nauczycielem życia, do wspólnej refleksji i modlitwy. Świętowanie jubileuszowego Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym rozpoczniemy o godz. 10.00 w ogrodach klasztoru OO. Bernardynów w Tarnowie. Będzie to spotkanie z tajemnicą kapłaństwa, którą przybliżą nam alumni WSD w Tarnowie oraz kapłani. Następnie Wasi rówieśnicy z Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” przedstawią pantomimę „Prawdziwa wartość”. O godz. 12.00, rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Tarnowa w kierunku Katedry, którą ofiarujemy w intencji kapłanów.

Szczytem uroczystości Światowego Dnia Młodzieży będzie Eucharystia przeżywana wraz z Waszymi Duszpasterzami w Katedrze, o godz. 13.15. Będzie to również okazja do spotkania ze starożytnym kościelnym śpiewem gregoriańskim. Po Mszy Świętej zapraszam na agapę zorganizowaną na Rynku tarnowskim, która zakończy nasze spotkanie.

Moi Drodzy!

Niech diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży będą odnowieniem Waszego zaufania do Chrystusa, Przewodnika po drogach życia. Gromadząc się wokół Biskupa, w jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, dajcie świadectwo zawierzenia Chrystusowi i projektowania swego życia zgodnie z Jego wolą.

Na ten święty czas z serca Wam błogosławię!

† Wiktor Skworc