Image Na życzenie ks. bpa Wiktora Skworca i rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, od tygodnia w naszej  wspólnocie parafialnej, odbywa przez okres Wielkiego Postu praktykę duszpasterską diakon Krzysztof Myjak.

Diakon Krzysztof Myjak urodzony 26 maja 1985 roku w Limanowej. Pochodzi z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Woli Piskulinej. Uczęszczał w latach 1992-2000 do Szkoły Podstawowej w Zagorzynie. Następnie podjął dalszą naukę w Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół im św. Kingi w Łącku, które ukończył egzaminem maturalnym w 2004 roku. Następnie kontynuował formację i studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Dnia 23 maja 2009 roku w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu przez bpa Władysława Bobowskiego został wyświęcony na diakona. Magisterskie studia teologiczne ukończył obroną pracy z zakresu teologii fundamentalnej pt. „Dzieciństwo Jezusa w Ewangeliach Apokryficznych”. Interesuje się muzyką i sportem: zwłaszcza pływaniem, piłka nożną i jazdą na nartach.

Otoczmy diakona Krzysztofa życzliwością i modlitwą.