Image Dni formacji dla ministrantów, organizowane w ramach Diecezjalnego Dzieła Powołań, odbędą się w dwóch grupach wiekowych: dla ministrantów młodszych (klasy III-V szkoły podstawowej) oraz ministrantów starszych (klasa VI szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne). W programie przewidziane są m.in. Eucharystia, nabożeństwa, spotkania formacyjne, przygotowanie liturgii, rekreacja. Ilość miejsc jest ograniczona.

Przyjazd zaplanowany jest w piątek (rozpoczynający dni formacji) na godzinę 17.00. Wyjazd nastąpi w niedzielę po obiedzie.

Dni formacji dla ministrantów młodszych poprowadzą ks. Krzysztof Majerczak i ks. Sławomir Szyszka; dla ministrantów starszych ks. Jan Bartoszek i ks. Artur Mularz (w Ciężkowicach) oraz ks. Paweł Lebda (w Gosławicach). Księżom będą pomagali Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Terminy:

05-07.03.10 – Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach (Ministranci młodsi)

12-14.03.10 – Dom Sióstr Kanosjanek w Gosławicach (Ministranci starsi)

12-14.03.10 – Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach (Ministranci starsi)

Wielkopostne dni skupienia dla lektorów starszych oraz młodzieży męskiej zaangażowanej w stowarzyszeniach katolickich i grupach apostolskich odbędą się w dniach od 19 do 21 marca br. w Ciężkowicach. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

Źródło: Kuria Diecezjalna w Tarnowie