Image "Bądźmy świadkami Miłości" - hasło tegorocznego Roku Duszpasterskiego dla mieszkańców ziemi nowosądecko-tarnowskiej nie jest tylko pięknie brzmiącym wezwaniem. Dali temu dowód 24 stycznia niezwykle hojnie zapełniając skarbonki kwestujących przy kościołach naszej diecezji wolontariuszy Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

Mimo dużego mrozu nikt nie przechodził obojętnie i dając świadectwo Miłości dzielił się szczodrze z poszkodowanymi przez trzęsienie ziemi mieszkańcami Haiti.

Dzięki tej niezwykłej, choć doskonale znanej nam ofiarności diecezjan tarnowskich, Caritas Diecezji Tarnowskiej przekaże poprzez Caritas Polska i Caritas Internationalis kwotę 1 miliona złotych. Jest to bardzo wymierny wkład w budowę szkoły w Jacmel – miejscowości w 90% zniszczonej przez kataklizm.

Ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej wyraża ogromną wdzięczność wszystkim darczyńcom, zarówno tym, którzy zasilili puszki przy kościołach, jak i tym, którzy wpłacali pieniądze bezpośrednio na konto Caritas – osobom fizycznym i prawnym. - To dzięki wrażliwości serc i otwartym dłoniom mamy niezwykłą radość i satysfakcję przekazać tak imponującą kwotę – 1 milion złotych. Niech dobry Bóg wszystkim ofiarodawcom udziela w obfitości wszelkich potrzebnych łask - wyraził słowa wdzięczności ks. Podstołowicz.

Źródło: Caritas Diecezji Tarnowskiej