W dniach od 29 lipca do 8 sierpnia ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wypoczywała nad Polskim Morzem w Darłowie.  Mimo niesprzyjającej pogody był to czas, w którym  nie zabrakło dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą a centralnym punktem dnia była Eucharystia. Przez wspólną modlitwę, dobrą zabawę, wypoczynek budowaliśmy wspólnotę, poznawaliśmy siebie nawzajem i podziwialiśmy piękno natury. Liczne atrakcje: kąpiel w morzu, budowanie zamków na piasku, aquapark, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, wydmy w Czołpinie, rejs statkiem to nie tylko piękne wspomnienia, które pozostaną w naszej pamięci na długo ale też doświadczanie aktywnego wypoczynku w czasie wakacji.
Lecz to co dobre szybko się kończy. Pełni wspomnień, trochę tęsknoty za rodzicami i domem powróciliśmy w nocy 8 sierpnia do naszego Żabna. Liczymy i ufamy że ten czas jeszcze bardziej wpłynie na nasze wspólne zaangażowanie we wspólnotę parafii, pozwoli nam cieszyć się dobrymi dziełami przez które będziemy wielbić Pana Boga. Niech ten czas wydaje dobre owoce. Jednak też po cichu, pełni nadziei, i z marzeniami na przyszłość, liczymy że za rok znów wyruszymy wspólnie, aby odkrywać i poznawać naszą piękną Ojczyznę.
Dziękujemy tym wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do tego że mogliśmy spędzić te wakacje na morzem. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem ks. Dziekana Jerzego Kawika. Dziękujemy Burmistrz Żabna pani Marcie Herduś, a także Caritas Diecezji Tarnowskiej. Organizatorami tego wypoczynku byli: s. Ewa Kitlińska i ks. Marcin Górski.