W dniach 25.07 - 07.08.2023 młodzież z naszego KSMu brała udział w Światowych Dniach Młodzieży. Swoją podróż rozpoczęli od przylotu do Lizbony skąd udali się do Fatimy gdzie zobaczyli miejsca objawień jak również domy Łucji, Franciszka i Hiacynty.

Pierwszy tydzień swojego pobytu w Portugalii spędzili w Coimbrze gdzie odbywały się dni w diecezjach. Młodzi mieszkali w domach Portugalczyków i brali udział w przygotowanych dla nich aktywnościach. Wspólnie z młodzieżą ze Szwecji, Brazylii i Puerto Rico poznawali zwyczaje, kulturę i duchowość Portugalii. Modląc się, zwiedzając i wspólnie się bawiąc.

Drugi tydzień pobytu na ŚDM młodzi spędzili w Lizbonie na wydarzeniach centralnych, gdzie uczestniczyli w codziennych polskich katechezach "rise up" i brali udział w licznych wydarzeniach przygotowanych, zarówno w strefie polskiej, jak również ogólno dostępnych. Zwięczeniem ich wyjazdu było czuwanie i msza posłania, której przewodniczył papież Franciszek. Młodzi przekazują słowa "świećcie, słuchajcie i nie lękajcie się". To słowa, które papież przekazał młodzieży w trakcie kazania.

Młodzi przesyłali gorące pozdrowienia dla całej parafii, jak również zapewniali o pamięci o niej w modlitwie. A szczególne podziękowania przekazują wszystkim, dzięki którym ich wyjazd mógł się odbyć.

Szczegółowe relacje z każdego dnia wyjazdu młodzież prezentowała na fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091899317327