Ogień i blask Zmartwychwstałego są naprawdę mocniejsze niż cierpienie i śmierć. Zwyciężają! – powiedział abp Wojciech Polak, Prymas Polski w orędziu wielkanocnym. Prymas Polski w orędziu zwrócił uwagę m.in. na światło Chrystusa, które jest znakiem zwycięstwa, prawdy i piękna. „Zróbmy wszystko, by to Boże światło do nas dotarło. Niech będzie dla nas umocnieniem i wsparciem” – mówił.

Nawiązując do słów papieża Benedykta XVI, w których wskazywał on różnice między ogniem – znakiem Chrystusa, a tym, spowodowanym wybuchami bomb, abp Wojciech Polak odniósł się do trwającej wojny w Ukrainie. „Niech więc Zmartwychwstały Pan dotknie nas ogniem miłości – by, ci którzy dziś niewinnie cierpią pośród zgliszczy barbarzyńskich wojen, zwłaszcza w Ukrainie, nie utracili nadziei, a ci, którzy wzniecają pożary śmiercionośnych konfliktów – opamiętali się i wrócili do zgody” – powiedział.
„Zmartwychwstały Pan chce mieć nas razem, we wspólnocie – w swoim Kościele, w Kościele Chrystusowym” – zwrócił uwagę Prymas Polski – „Pielęgnujmy tę wspólnotę! Pielęgnujmy wrażliwość na siebie nawzajem. Słuchajmy siebie i módlmy się za siebie – zachęcił abp Polak.
Na zakończenie wielkanocnego orędzia Prymas Polski życzył, aby ogień miłości jako dar Zmartwychwstałego ożywił naszą wiarę. „Niech Jego blask przywróci nam ufność i nadzieję. Niech Jego moc rozproszy ciemności niezgody i podziałów, nienawiści i złości” – powiedział.