Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja duszpasterska, która odbywa się w każdej parafii. W naszej parafii przeprowadzi ją w dniach 18-19 marca 2023r. ksiądz biskup Andrzej Jeż. Wizytacja biskupa w parafii ma wymiar kanoniczny. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.

Plan wizytacji kanonicznej w parafii p.w. Ducha św. w Żabnie
18.03 (sobota) i 19.03 (niedziela) – ks. bp Andrzej Jeż

18.03.2023r. – sobota

16.00 – odwiedziny rodziny wielodzietnej