Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele parafialnym w Żabnie rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. Tuż po niej orszak prowadzony przez żabnieńskich strażaków dotarł pod Pomnik Poległym za Ojczyznę, gdzie nastąpiło złożenia wiązanek kwiatów.

Do zebranych pod Pomnikiem słowa przypominające o Odzyskaniu Niepodległości i życzenia z okazji Święta skierowali burmistrz Żabna Marta Herduś oraz starosta tarnowski Roman Łucarz. Tuż po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na koncert fortepianowy do Gminnego Centrum Kultury. Tutaj można było usłyszeć wspaniałe interpretacje utworów Chopina, Paderewskiego, Moszkowskiego, czy też Zarębskiego w wykonaniu duo Granat & Kreda.