• 1
  • 7
  • 8
  • 9

Do bycia misjonarzami, dawania świadectwa i dzielenia się wiarą zachęcał młodych biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas spotkania Synaj w Nowym Sączu. Zgromadziło ono kilka tysięcy młodych ludzi. Synaj był przygotowaniem do Europejskiego Spotkania Taizé.

Nawiązując do nadzwyczajnego miesiąca misyjnego bp Andrzej Jeż mówił o prawdziwym skarbie, jakim jest wiara, którą trzeba się dzielić.

„Pomyślcie komu chcielibyście wymodlić nawrócenie. Jeśli znacie taką osobę to módlcie się za nią każdego dnia. Traktujcie modlitwę jako wielki dar i przywilej. Warto mieć pragnienie, by nawet jedną osobę przyprowadzić do Chrystusa. Każdy z Was może przemieniać oblicze tego świata, który potrzebuje Waszej nadziei i ufności” - mówił biskup w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Podczas Synaju młodzi zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Pielgrzymce Zaufania przez Ziemię. Spotkanie Taizé odbędzie się na przełomie 2019/2020 roku we Wrocławiu. „Nasza wspólnota znajduje się we Francji, przyjmujemy tam młodych ludzi, którzy nas odwiedzają a od ponad 40 lat przygotowujemy spotkania modlitewne. W tym roku odbędzie się ono w Polsce”- powiedział brat Wojciech.

W Taizé we Francji był m.in. Szymon „To miejsce gdzie można pobyć z Bogiem i ludźmi, odkryć prostotę i miłosierdzie. Pomagają w tym śpiew i cisza. Jest czas, aby przemyśleć wiele rzeczy. Nigdy nie jest nudno, będąc wolontariuszem można pomagać przy posiłkach czy w porządkach. W Taizé goszczą uśmiech i dobre słowa” - dodaje Szymon, który pięć razy odwiedził wioskę we Francji.

Spotkanie Synaj odbyło się w hali widowiskowo-sportowej, a później uczestnicy przeszli na nabożeństwo i Eucharystię do kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Foto Synaj.TV

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej