• 1
  • 7
  • 8
  • 9

Dnia 6 października w Nowym Sączu odbędzie się kolejny Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 14.00, Mszą Świętą w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

„Po Eucharystii wyruszymy ulicami miasta w kierunku Sanktuarium św. Rity, aby z radością głosić Ewangelię rodziny. W obliczu podważania fundamentów wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej niezwykle ważna jest odważna i jednoznaczna afirmacja tych wartości” - podkreśla ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny jest połączony z tradycyjnym Różańcem ulicami Miasta, który w Nowym Sączu odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę października.

Będzie to jedno wspólne wydarzenie, ponieważ podczas Marszu będzie odmawiana modlitwa różańcowa.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz o szerokie przekazywanie tej informacji.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny (na niedzielę, 29 września)

Drodzy Diecezjanie!

Już w najbliższą niedzielę 6 października odbędzie w Nowym Sączu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 14.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, a po jej zakończeniu wyruszymy w kierunku Sanktuarium św. Rity. Marsz ten będzie w tym roku połączony z tradycyjną procesją różańcową ulicami miasta.

Serdecznie zapraszam Was, aby poprzez swój liczny udział w tym Marszu dać wyraz wierności prawdziwemu obrazowi małżeństwa i rodziny, zgodnemu z Bożym zamysłem. Niech będzie to radosna afirmacja wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz piękna wspólnoty rodzinnej, w której swoje właściwe miejsce zajmuje Jezus Chrystus.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy.

† Andrzej Jeż
  BISKUP TARNOWSKI