Kościół katolicki 2 listopada wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba.”

W Dzień Zaduszny zapraszamy na Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 10.00 oraz 18.00. Odpust zupełny będzie można zyskać przez pierwsze 8 dni listopada za nawiedzenie cmentarza i dowolną tam modlitwę za zmarłych. W celu uzyskania Odpustu należy również spełnić warunki zwykłe: (Komunia św. w tym dniu przyjęta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Zapraszamy na różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, który odmawiamy codziennie, przez cały listopad - w dni powszednie o godzinie 17.30 oraz w niedzielę o 16.30.