Zbliża się 600-lecie parafii w Żabnie. W ramach obchodów jubileuszu zapraszamy do udziału w konkursie: „Parafia to nie tylko kościół – 600 lat Parafii p.w. Ducha Świętego w Żabnie”
• KONKURS PLASTYCZNY: Moja parafia dawniej i dziś
• KONKURS FOTOGRAFICZNY: Moja parafia w obiektywie
• KONKURS LITERACKI: Z kart historii mojej parafii

Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.

Regulamin konkursu:

Parafia to nie tylko kościół – 600 lat Parafii pw. Ducha Świętego
w Żabnie”
• KONKURS PLASTYCZNY: Moja parafia dawniej i dziś
• KONKURS FOTOGRAFICZNY: Moja parafia w obiektywie
• KONKURS LITERACKI: Z kart historii mojej parafii.
Najciekawsze spośród nadesłanych prac zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas odpustu parafialnego połączonego z dziękczynieniem za 600 lat Parafii p.w. Ducha Świętego w Żabnie.

WARUNKI
1. Organizatorem konkursu jest parafia Rzymskokatolicka p.w. Ducha Świętego w Żabnie.
2. W konkursie mogą brać udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w Żabnie.
3. Na konkurs plastyczny przyjmowane będą prace w wybranej przez uczestnika kategorii: rysunek, malarstwo, collage, prace przestrzenne.
4. Format prac plastycznych: A4 lub A3.
Format zdjęć: 13 x 18 lub 15 x 21 (w wersji papierowej oraz elektronicznej)
Format wiersza, opowiadania: max. 1 str. A4 (ok. 250 słów)
5. Każdy z autorów może przesłać 1 pracę plastyczną lub 2 zdjęcia związane z tematyką konkursu.
6. Nadesłane prace powinny zawierać na odwrocie dane: imię i nazwisko autora oraz nazwę szkoły.
7. Na konkurs nie będą przyjmowane prace zbiorowe.
8. Wyboru nagrodzonych prac dokona jury powołane przez organizatorów konkursu
9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania prac konkursowych na stronach internetowych oraz profilach społecznościowych parafii oraz wykonywania dokumentacji w formie katalogów, filmów oraz wszelkich materiałów promocyjnych.

TERMINY:
Składanie prac do 15 grudnia 2021 r.
Prace konkursowe można przyjmują katecheci w szkołach oraz w kancelarii parafialnej.
Ogłoszenie wyników konkursu, uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 stycznia.

NAGRODY
W konkursie zostaną przyznane nagrody za I, II. i III miejsce w czterech kategoriach wiekowych:
I kategoria - Przedszkole
II kategoria – kl. 1-4 SP,
III kategoria – kl. 5-8 SP,
IV kategoria – szkoła ponadpodstawowa
Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród. Na wystawie pokonkursowej znajdą się tylko wybrane prace.

POSTANOWIENIA DODATKOWE
Autor przysyłający prace przyjmuje warunki konkursu. Prace nie spełniające warunków regulaminu nie będą podlegały ocenie Jury. Udział w konkursie jest jednoznaczny  z zezwoleniem na publikowaniewizerunku, pracy i danych osobowych na podstawie wyrażonej zgody.
Regulamin konkursu dostępny jest w placówkach oświatowych na terenie parafii oraz na stronie internetowej parafii.