• 1
  • 7
  • 8
  • 9

W liturgiczne wspomnienie św. Mateusza Apostoła nasi animatorzy wraz z ks. Krzysztofem uczestniczyli w warsztatach programu „Młodzi na progu.”

- Przygotowują się oni przede wszystkim do prowadzenia małej grupy, rekolekcji dla swoich młodszych kolegów, a zwłaszcza do tych, którzy czekają na swoje bierzmowanie – tłumaczy organizator spotkania, ks.Artur Mularz. – Jak wykształcimy dobrych animatorów, to oni dadzą świadectwo wiary i jeszcze bardziej skutecznie przyprowadzą ich do Jezusa.

Jednym z zaproszonych gości był ks. dr Tadeusz Michalik, który w diecezji tarnowskiej zajmuje się m.in. ochroną małoletnich i działaniami prewencyjnymi w tym zakresie. Uwrażliwiał młodych ludzi m.in. na to, by zachowali roztropność w cyberprzestrzeni.

- Ta technologia informacyjna jest wpisana w życie każdego człowieka. Tu mogą się zdarzyć nadużycia w tej przestrzeni. Dzisiejszy młody człowiek wiele rzeczy umieszcza w Internecie na Facebooku, na różnych komunikatorach, a nie zawsze zastanawia się, jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć – mówi ks.Michalik.”.

Zapraszamy do oglądnięcia filmu i fotogalerii - KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

cmentarz