8 czerwca młodzież naszej parafii otrzymała Dary Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania.

Biskup Artur Ważny, który podczas homilii mówił do młodych: Jesteście umocnieni i namaszczeni. Duch Święty będzie wam podpowiadał wiele rzeczy, o których uczyliście się, o których słyszeliście. Ale to wszystko nie jest da was. Tylko dla was. Bierzmowanie jest sakramentem, który zaprasza do Kościoła. Wy macie być „solą ziemi i światłem świata”. Nie jest łatwo, bo zderzacie się z różnymi opiniami, na temat Kościoła. Być może wielu z was jest trudno identyfikować się z Kościołem. „Skandal” po grecku to jest „kamyk”. W Kościele może być wiele „kamyków”, które mogą wpaść do buta i ranić nogę, tak, że trudno iść. Są kamyki, które leżą, o które można się solidnie potknąć i poobijać. I mieć poczucie, że nie chcę iść z tymi, którzy ranią. Kamienie wreszcie chcą niektórzy podnieść, by rzucić w Kościół, a Bóg mówi dziś do was to, co do św. Franciszka: „pozbieraj te kamienie i odbuduj mój Kościół”

Zobacz więcej...