• 1
  • 7
  • 8
  • 9

Przez modlitwę i towarzyszenie pielgrzymom można włączyć się w Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Pomoże w tym także diecezjalna rozgłośnia RDN.

Pielgrzymowanie duchowe na falach radia RDN będzie codziennie między 5:30 a 6:00. Od 17 do 24 sierpnia o 19:30 studio pielgrzymkowe. W ciągu dnia relacje na żywo z pielgrzymiego szlaku.

Ponadto będziemy łączyć się z pątnikami podczas Mszy św. Różańca i Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie z poszczególnymi grupami PPT będziemy przeżywać Apel Jasnogórski transmitowany na antenie RDN o godz. 20:30.

– Zapraszamy chorych, cierpiących, pozostających w domu, ale także cale rodziny aby z nami pielgrzymowały. Co to znaczy pielgrzymować w sposób duchowy? To być poprzez transmisję diecezjalnego radia RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, to także być i uczestniczyć w pozdrowieniach, które będziemy mogli złożyć za pośrednictwem radia. Możemy uczestniczyć w sposób duchowy poprzez wspólną modlitwę – mówi ks. Roman Majoch z zarządu PPT. M.in. w Bochni utworzyła się grupa prawie 350 duchowych pielgrzymów.

Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze duchowo pielgrzymować na Jasną Górę mogą zapisywać się w swoich parafiach. Każdy przewodnik grupy duchowych pielgrzymów, który zgłosi swoją grupę otrzyma legitymację oraz materiały pielgrzymkowe od dyrektora PPT.

Napisane przez: Katarzyna Antosz/Radio RDN

cmentarz