Od dnia 10 sierpnia zaczną pracę nowi proboszczowie. Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom oraz rektorom w dwóch rektoratach.

Nowi proboszczowie i ich parafie:

Ks. Robert Groch – Bolesław

Ks. Piotr Kruczyński – Brunary

Ks. Przemysław Budnik – Cichawka, rektorat

Ks. Andrzej Surowiec – Dębica, par. Krzyża Świętego i MB Bolesnej

Ks. Józef Bąk – Góra Motyczna

Ks. Marcin Mikulski – Góra św. Jana - nasz rodak ur. 1971, otrzymał święcenia kapłańskie w 1996r. w Tarnowie z rąk Biskupa Józefa Życińskiego

Ks. Piotr Góra – Grabno

Ks. Stanisław Gąsior – Jastrzębia

Ks. Marian Górowski – Krzyżanowice

Ks. Zbigniew Baran – Łapczyca

Ks. Robert Pociecha – Łęg-Zamoście

Ks. Krzysztof Szkarłat – Łysa Góra

Ks. Piotr Wawrzyniak – Machowa

Ks. Adam Dynak – Mikluszowice

Ks. Piotr Bodziony – Moszczenica

Ks. Andrzej Wolanin – Pilzno - wikariusz w naszej parafii  w latach 1996–1998

Ks. Daniel Bubula – Przybysławice

Ks. Jacek Drożdż – Przydonica

Ks. Krzysztof Duda – Pustynia

Ks. Jan Król – Szczepanowice

Ks. Piotr Wrona – Wola Łużańska

Ks. Andrzej Sobol – Żelichów

Ks. Bogusław Woźniak – Żdzary, rektorat

Po przeprowadzonych w ostatnim czasie konsultacjach biskup diecezjalny Andrzej Jeż dokonał kolejnych zmian na stanowiskach w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

W dniu 10 lipca br. mianował: ks. dra Jacka Soprycha rektorem WSD, ks. dra Pawła Bogaczyka prorektorem WSD, ks. mgr. lic. Pawła Lisa prefektem WSD.

Ks. dr Jacek Soprych urodził się 6 marca 1983 roku, pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w  Pilźnie. Po maturze wstąpił do WSD w Tarnowie i w 2008 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Wiktora Skworca. Na pierwszą parafię został posłany do Grybowa.

W 2011 r. ówczesny ordynariusz tarnowski skierował go na studia z historii na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po uzyskaniu stopnia doktora rozpoczął wykłady z historii Kościoła w seminarium i na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. Jednocześnie pracował we wspólnocie parafii św. Maksymiliana w Tarnowie jako pomoc duszpasterska.

Od roku formacyjnego 2018 Biskup Tarnowski Andrzej Jeż mianował go prefektem WSD w Tarnowie.

Ks. Soprych pełni też inne funkcje. Jest kapelanem Sybiraków, członkiem synodalnej Komisji Dziedzictwa Diecezji Tarnowskiej, Diecezjalnej Komisji ds. Pamięci i Kultu Świętych oraz komisji historycznej.