• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Dnia 4 sierpnia na placu przy hali sportowej w Żabnie odbędą się tegoroczne obchody Dni Żabna czyli wielkie święto naszego miasta i gminy. Na scenie wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej – Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

 

 

 

Warto wspomnieć, że tegoroczne Dni Żabna trwać będą okrągły tydzień. Zainaugurowane zostaną 27 lipca przy Galerii Żabno, która w tym dniu obchodzić będzie 5. urodziny. Wystąpi wtedy popularny i bardzo lubiany zespół Baciary. 

 

Z kolei 31 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się wernisaż wystawy „Co nam w duszy gra…” czyli prezentacja dorobku artystycznego mieszkańców gminy Żabno. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ zespołów folklorystycznych „Otfinowianie” i „Bobrowianie”. Wystawę będzie można oglądać w Galerii „Rozmaitości” GCK do końca wakacji.

 

W dniach od 29 lipca do 2 sierpnia odbywać się będą także Mistrzostwa Gminy Żabno w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Żabna. 

Dnia 4 sierpnia nastąpi kulminacja wydarzeń związanych z obchodami Dni Żabna. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 animacjami dla dzieci. Przez trzy godziny dzieci będą się bawić, tańczyć, śpiewać, brać udział w konkursach, robić ogromne bańki mydlane i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

Na scenie z kolei od godz. 15.00 będą odbywać się występy. Na początek wystąpią laureaci 2. Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „RECHOTek”, zagra też zespół muzyczny z SIEMACHA Spot Odporyszów oraz zespół Azyl w Środku Miasta. Później zagra żabnieński zespół 40% Bluesa, a tuż po nim wystąpi młody i coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce wokalista i kompozytor – Mateusz Mijal z zespołem. O 20:30 żabnieńską sceną (i z pewnością sercami uczestników też) zawładnie Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Do późnych godzin wieczornych z kolei uczestnikom Dni Żabna zabawę umili DJ BRONX.

Wiele atrakcji będzie towarzyszyło bowiem uczestnikom także poza sceną. Dla dzieci przygotowano bezpieczny, dmuchany plac zabaw, gry i zabawy, malowanie twarzy i balonowe zoo. Nieco starsi z kolei będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, które ustawione zostanie przy hali sportowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i gastronomicznych. 

Patronatem honorowym Dni Żabna objęła Burmistrz Żabna – Marta Herduś. Koncert zespołu „Bajm” współfinansowany jest przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

 

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1