W kościele w Łęgu Tarnowskim odbyło się spotkanie młodzieży z dekanatu żabieńskiego. - To jest nasze trzecie spotkanie w tym roku szkolnym. Pierwsze było w Żabnie, drugie w Niedomicach, a teraz trzecie w Łęgu Tarnowskim. Tu zostaliśmy zaproszeni przez wspólnotę KSM, która jest w Łęgu aktywna.

 

 

 

 

W przyszłym roku planujemy pracować i organizować takie spotkania w dekanacie w rytmie 2- 3-miesięcznym, i spotkać się nie trzy, a cztery razy. Poza tym nasza młodzież uczestniczy w spotkaniach okręgowych, które mają już długą tradycję, w przeciwieństwie do naszych spotkań dekanalnych - mówi ks. Krzysztof Świerczek, dekanalny duszpasterz młodych.

Piątkowe czuwanie poprowadził ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD w Tarnowie, który przewodniczył najpierw adoracji Najświętszego Sakramentu, a później Mszy św. Czuwaniu towarzyszył klerycki zespół „Bethesda”.

- Jezus w dzisiejszej Ewangelii pyta Szymona: „czy kochasz mnie bardziej?” Ja myślę, że to pytanie każdy z nas powinien sobie stawiać codziennie. Czy dziś wieczorem kocham Jezusa bardziej niż rano, czy dziś bardziej niż wczoraj, czy w tym miesięcy bardziej, niż w minionym. To jest pytanie o to, czy wzrastamy duchowo, czy postępujemy na drodze świętości. Żeby kochać Boga, trzeba otwierać się na niego samego, na jego słowo. Takie spotkanie, jak to dzisiejsze, służy uchylaniu drzwi Jezusowi do naszego serca - mówi ks. Tomasz.

Natalia Jędrzejek z Łęgu Tarnowskiego od września jest w KSM. Przyszła, bo chciała być bliżej Boga, być w jakiejś wspólnocie. – Polecam wszystkim Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Tu jest wszystko, czego szukałam, czego chciałam na tym etapie swojego życia – mówi.

 

Źródło: Tarnowski Gość Niedzielny