Marcin Hebda zachęca do studiowania teologii. Raper i ewangelizator uważa, że logika, łacina, filozofia mogą być piękną przygodą. Rapuje z przekonaniem, bo sam jest studentem pierwszego roku Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie UPJP II w Krakowie.

 

 

 

 

– Dlaczego teologia? Przede wszystkim dlatego, że chcę pogłębić przez to swoją wiarę. Ten temat mnie fascynuje - dodaje.

 

Nabór na pierwszy rok właśnie ruszył. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia potrwa do 5 lipca. Więcej informacji na http://wt.diecezja.tarnow.pl/aktualno%C5%9Bci/106-rekrutacja-2019-20

 

Na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie w ramach studiów teologicznych istnieją dwie specjalności: kapłańska, są to studia dla alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które trwają 6 lat i specjalność katechetyczno-pastoralna. To studia przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, które dają uprawnienia do prowadzenia katechezy. Trwają one 5 lat. Wszystkie one kończą się zdobyciem dyplomu i tytułu zawodowego magistra teologii. Są także studia licencjackie oraz studia podyplomowe – specjalność eklezjologia.

W internecie pojawił się teledysk, który promuje Wydział.

 

Teologia w Tarnowie - teledysk promocyjny

 

 

 

Napisane przez Napisane przez E.Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej