Gry i zabawy ruchowe, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy czy interaktywny namiot - knoocker to tylko część atrakcji, z jakich można było skorzystać podczas Dnia Dziecka zorganizowanego przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

 

 

 

 

Pogoda dopisała, nie zawiedli także najmłodsi, którzy wraz z rodzinami licznie przybyli na piknik.

Podczas imprezy najmłodsi chętnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie wykonywali podkowy szczęścia, uczyli się kaligrafii pisząc piórem i atramentem czy też ozdabiali okolicznościowe pocztówki . Dzieci z ciekawością oglądały wozy policji i straży pożarnej z OSP Żabno, które w tym dniu można było zobaczyć od środka. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Polskiego Związku Łowieckiego - Okręg w Tarnowie, który przyciągał uczestników nie tylko grami i zabawami dla dzieci, ale dawał możliwość degustacji potraw z dziczyzny.

Finałem, niezwykle udanego popołudnia był spektakl familijny „A niech to gęś kopnie” w wykonaniu teatru AD HOC. Tuż przed spektaklem Burmistrz Żabna Marta Herduś wręczyła nagrody laureatom konkursu plastycznego „Kwiaty Wyspiańskiego” i laureatom konkursu wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim „Stanisław Wyspiański – człowiek i artysta”.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów i dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami…

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka bardzo dziękujemy:

- policjantom z Komisariatu Policji w Żabnie z Panem Komendantem Dominikiem Rzepeckim

- strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnie

- myśliwym z Polskiego Związku Łowieckiego - Okręg w Tarnowie oraz z Koła Łowieckiego „Naddunajeckie” z Panem Prezesem Januszem Garbarzem

- aktorom Teatru AD HOC z Panią reżyser Elżbietą Kijowską.

Obchody Dnia Dziecka współfinansowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żabnie.

 

 

Źdódło: Gminne Centrum Kultury w Żabnie