• 1
  • 7
  • 8
  • 9

28 maja, biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył dekrety księżom Neoprezbiterom z posłaniem na pierwsze parafie.

Kąclowa, Męcina, Wojnicz, Porąbka Uszewska, Iwkowa, a także Dębica, Nowy Sącz, Stary Sącz, Brzesko i Mielec – m.in. w tych miejscowościach nowi kapłani będą głosić Ewangelię i sprawować sakramenty.

Ks. Wojciech Węglowski mówi, że dziś trzeba być blisko ludzi. – Papież Franciszek podkreśla, że trzeba wychodzić do ludzi. Trzeba być tym, który pierwszy wyciąga rękę, zachęca do tego, aby ludzie spotkali się z Bogiem – dodaje.

Ks. Marcin Gazda powiedział, że w oczekiwaniu na pierwszą parafię były duże emocje.  – Wszyscy myślimy czy to będzie miasto czy wieś, a może góry? Ja sam byłem ministrantem i lektorem dlatego chciałbym poprowadzić LSO – podkreśla.

Ks. Krzysztof Jankowski też chciałby pracować z młodzieżą. – Jestem bardzo otwarty na to, co będzie się działo na nowej parafii i kogo tam spotkam, bo wiem, że przyjęcie z otwartością będzie skutkowało Bożym błogosławieństwem i łaską z tym związaną – dodaje.

Nowi kapłani będą się modlić za swoje pierwsze parafie i odliczać dni, kiedy spotkają się z tymi wspólnotami – mówi ks. Mariusz Żurek.

– Chcę otwartym całym sercem przyjąć parafian, którzy czekają na mnie i których ja także oczekuję. Bardzo chciałbym być blisko ludzi, poznać parafian i dawać im to co duchowe – dodaje.

Ks. Grzegorz Wolak mówi, że spełniają się marzenia, bo został kapłanem i rozpoczyna posługę duszpasterską.

– Jestem pełen nadziei i optymizmu, bo formacja seminaryjna przygotowała nas do tej posługi. O tym marzyliśmy i to się spełniło. Ufamy, że w pomocą Pana Boga wszystko będzie szło w dobrym kierunku – podkreśla.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wg schematu: imię i nazwisko - parafia posłania - parafia pochodzenia:

Ks. mgr Jakub Bączek - Pogórska Wola - Jasień

Ks. mgr Michał Dubas - Kąclowa - Pilzno

Ks. mgr Michał Duch - Męcina - Stary Wiśnicz

Ks. mgr Sylwester Duda - Mielec, Trójcy Przenajświętszej - Dobrków

Ks. mgr Marcin Gazda - Brzesko, NMP Matki Kościoła i św. Jakuba - Wola Mielecka

Ks. mgr Piotr Gwóźdź - Uszew - Radgoszcz, NMP Wspomożenia Wiernych

Ks. mgr Krzysztof Jankowski - Mielec, św. Mateusza - Straszęcin

Ks. mgr Łukasz Kalisz - Porąbka Uszewska - Zagórzany

Ks. mgr Maciej Klimontowski - Iwkowa - Korzenna

Ks. mgr Nikodem Kowalczyk - Stary Sącz, św. Elżbiety - Nagawczyna

Ks. mgr Marcin Kurmaniak - Nowy Sącz, św. JPII - Mielec, Trójcy Przenajświętszej

Ks. mgr Dawid Madej - Przecław - Ciężkowice

Ks. mgr Sylwester Mroczek - Bruśnik - Dobrków

Ks. mgr Wojciech Mróz - Jadowniki - Zdziarzec

Ks. mgr Maciej Stabrawa - Podegrodzie - Koszyce Wielkie

Ks. mgr Leszek Sekuła - Wojakowa - Nowy Sącz, MB Niepokalanej

Ks. mgr Piotr Turek - Dębica, św. Krzyża i MB Bolesnej - Wola Piskulina

Ks. mgr Wojciech Węglowski - Mikluszowice - Nowy Sącz, św. JPII

Ks. mgr Grzegorz Wolak - Wojnicz - Nowy Sącz, św. Rocha

Ks. mgr Mariusz Żurek - Tylicz - Rzezawa

Zapraszamy do zobaczenia naszej galerii - KLIKNIJ TUTAJ.

Zapraszamy także do oglądnięcia zdjęć z tego wydarzenia - KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowsiej

cmentarz