Księża przeżywający jubileusz 25-lecia kapłaństwa 28 maja dziękowali za ten dar w kaplicy pw. bł. Romana Sitki w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Wśród jubilatów są nasi rodacy: ks. Grzegorz Lechowicz i ks. Zenon Macko.

Dziś to przede wszystkim proboszczowie parafii, ale są wśród nich ojcowie duchowni kleryków i kapłanów diecezji tarnowskiej, pracownicy instytucji diecezjalnych oraz misjonarze.

Razem z księżmi Jubilatami modlił się Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, który przywołał w homilii słowa Jezusa odnoszące się do kapłanów, zapisane przez św. Katarzynę ze Sieny. – „Powierzyłem im rozdawanie Mnie samego wam. Umieściłem ich, jak kwiaty wonne, w mistycznym ciele świętego Kościoła. Godności tej nie ma nawet anioł, a dałem ją ludziom, tym, których wybrałem na mych szafarzy”. Dziś pragniemy wspólnie odnowić w sobie poczucie misji, jaką przed laty powierzył nam Chrystus. Pragniemy poczuć woń pierwotnej gorliwości, i świeżości młodzieńczego zapału. Pragniemy też podziękować Bogu za dar przeżytych w kapłaństwie lat oraz wielkich wspaniałych chwil – mówił Biskup.

- Po 25 latach naszej posługi kapłańskiej widzimy, jak prowadzi nas Boża Opatrzność. I widzimy, że warto trudzić się na tej drodze, którą wybraliśmy, na którą nas Pan wyznaczył - w imieniu rocznika wyraził swoją wdzięczność Bogu ks. Grzegorz Rzeźwicki.

Pamiętajmy dziś szczególnie w naszych modlitwach o kapłanach, którzy obchodzą kolejną rocznicę swoich święceń:

Drogi księże Prałacie Zdzisławie, drogi księże Prałacie Antoni, drogi księże Proboszczu Jerzy, drodzy księża: Jacku, Dawidzie, Krzysztofie, którzy obchodzicie swój jubileusz święceń kapłańskich. Dziękujemy za Waszą obecność wśród nas, posługę, gorliwość i modlitwę. Składamy Wam wielkie Bóg zapłać!

Zapraszamy do wysłuchania homilii ks. Biskupa Andrzeja Jeża, oraz fotogalerii zdjęć z uroczystości - KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej