• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

„Uśmiechnij się z Kiepurą. Ojczyźnie z przebojem” to tytuł koncertu, który 4 maja odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie”. Koncert organizowany jest w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja.

 

 

 

 

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Początek koncertu –  godz. 17.00.

 

„Uśmiechnij się z Kiepurą. Ojczyźnie z przebojem” to widowisko muzyczne podczas którego usłyszymy najpiękniejsze arie i piosenki z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth. Wzruszające i zabawne sceny oraz anegdoty z życia legendarnej pary przybliżą znani i cenieni artyści estradowi. Nie zabraknie porywających melodii, które cieszą publiczność między innymi podczas festiwalów im. J. Kiepury w Krynicy.

 

W koncercie wystąpią: Iwona Socha jako Marta Eggerth; Łukasz Gaj jako Jan Kiepura; Jakub Oczkowski w roli Władysława Kiepury; a także Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Narratorem, scenarzystą i reżyserem koncertu jest Łukasz Lech. Gościnnie na scenie zobaczymy samego Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którego wcieli się Grzegorz Juras.

 

Starosta Tarnowski Roman Łucarz zaprasza mieszkańców powiatu do wspólnego, radosnego świętowania majowych świąt państwowych. - Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą” to nasza propozycja radosnego, kulturalnego świętowania, która mam nadzieję, spotka się z Państwa uznaniem i zainteresowaniem – mówi Starosta.

 

Włodarz powiatu apeluje również: - Jest niezwykłe, iż Dzień Flagi RP komponuje się z Świętem Narodowym 3 Maja. W związku z tymi obchodami apeluję do Państwa, Mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, o wywieszenie na budynkach naszych domów, mieszkań oraz miejsc pracy, flagi narodowej. Jednocześnie proszę Was o poszanowanie flagi państwowej i barw narodowych.

 

- Pamiętajmy, iż uwłaczając symbolom narodowym, godzimy w nasz Naród i państwo, godzimy w nas samych. Nie oczekujmy szacunku od innych, jeśli sami nie będziemy szanować tych podstawowych wartości, które wyrażają nas jako Polaków – podkreśla Roman Łucarz.

 

Przypomnijmy - koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą. Ojczyźnie z przebojem”, czyli Powiatowe Obchody Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja, odbędzie się w sobotę, 4 maja, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Początek koncertu – godzina 17.00. Wstęp wolny. 


Sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

 

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1