Dnia 10 lutego, podczas Mszy św. o godzinie 11.00 nastąpiło przyjęcie dziesięciu nowych kandydatek do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii.

Kandydatki otrzymały błękitny strój, cudowny medalik i złożyły przyrzeczenie, w którym zobowiązały się wiernie wypełniać zadania Służby Maryjnej.

DZIEWCZĘCA SŁUŻBA MARYJNA

Patronką Dziewczęcej Służby Maryjnej jest Matka Boża Niepokalana.

Dziewczęca Służba Maryjna, to przede wszystkim wewnętrzna formacja w duchu maryjnym. Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, która uczy w Bożym świetle postrzegać to - co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach, dziewczęta pogłębiają wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew.

Niebieskie pelerynki dziewcząt z DSM dostrzec można podczas nabożeństw poświęconych Matce Bożej, w czasie Triduum Paschalnego, kiedy dziewczęta czuwają przy ciemnicy i grobie Pana Jezusa.

Udział grupy DSM w liturgii to także noszenie symboli religijnych podczas procesji (rezurekcja wielkanocna, uroczystość i oktawa Bożego Ciała, odpust parafialny). Każdej z dziewcząt na co dzień towarzyszy Cudowny Medalik.