ImagePonad trzydzieści tysięcy młodych osób z całej Europy potwierdziło swój przyjazd na 32. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé w Poznaniu. Młodzi otrzymają przetłumaczony na 50 języków świata „List z Chin”, przygotowany specjalnie z tej okazji przez brata Aloisa, przeora Wspólnoty.


 

Jednym z ważnych tematów spotkania będzie problem wolności. Będzie to czwarte tego typu spotkanie w Polsce. Dwukrotnie (1989 i 1995) gościł je Wrocław, a przed dziesięcioma laty Warszawa.

 

Spotkanie w Poznaniu organizowane jest na zaproszenie tamtejszego metropolity – abp. Stanisława Gądeckiego, prezydenta miasta oraz Poznańskiej Grupy Ekumenicznej i wpisuje się w „pielgrzymkę zaufania przez ziemię” zainicjowaną przed ponad trzydziestu laty przez brata Rogera, założyciela Wspólnoty z Taizé. Przybędą przedstawiciele wszystkich europejskich krajów – od Portugalii po Rosję, od Szwecji po Chorwację.

 

List z Chin stanie się podstawą codziennych rozważań podczas spotkania w Poznaniu. Bracia zaproponują rozważenie najważniejszych tematów współczesności, takich jak sprawiedliwość, solidarność i pokój. Jednym z ważnych tematów stanie się problem wolności, o którą wielu w XX w. musiało walczyć, a która wydaje się naturalna dla ludzi młodych. "Młodym ludziom zostanie postawione, między innymi, takie pytanie: czy dziś, w Europie, jak i na innych kontynentach, wystarczająco zastanawiamy się nad znaczeniem, jakie należałoby nadać wolności" – można przeczytać na stronach internetowych wspólnoty z Taizé.

Więcej informacji można uzyskać na poratalu internetowym: http://www.taize.fr/pl

              Image

 

 

Źródło: Internetowy Dziennik Katolicki