Dnia 11 listopada w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem odzyskania niepodległości przez nasz kraj. To najważniejsze święto w tym roku, również zostało zaakcentowane w Żabnie, gdzie odbyły się gminne uroczystości.

W niedzielę rozpoczęto świętowanie uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym w Żabnie. Następnie w orszaku prowadzonym przez orkiestrę dętą działającą przy parafii w Łęgu Tarnowskim, przemaszerowano pod Pomnik Poległym za Ojczyznę.

Tutaj Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wójcik przywitał zebranych, a następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie, dziękując przy okazji za minione lata pracy na rzecz żabnieńskiego samorządu.

Uroczystość uświetnił również występ uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, a także śpiew zespołu wokalnego działającego przy Gminnym Centrum Kultury. Dopełnieniem świętowania było złożenie wieńców przez zebranych gości: parlamentarzystów, władze samorządowe, przedstawicieli jednostek organizacyjnych, służby mundurowe, stowarzyszenia oraz nauczycieli, uczniów i harcerzy.