• 1
  • 7
  • 8
  • 9

Kościół i parafia powinny stać się dla młodych ludzi rodzinnym środowiskiem, w którym dobrze się czują – podkreślił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP po zakończeniu XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu biskupów na temat: „Młodzi, wiara i rozeznanie powołania”.

Kościół i parafia powinny stać się dla młodych ludzi rodzinnym środowiskiem, w którym dobrze się czują – podkreślił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zakończeniu XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu biskupów na temat: „Młodzi, wiara i rozeznanie powołania”.

„To co synod wniósł najważniejszego w moim przekonaniu to duszpasterstwo powołaniowe, duszpasterstwo młodzieży traktowane w kluczu powołaniowym, czyli praktycznie taka zmiana Kościoła i parafii, która prowadzi do tego, żeby jedno i drugie stało się bardziej rodzinnym środowiskiem. Środowiskiem, w którym młodzież dobrze się czuje i w którym chętnie przebywa. To jest wydaje mi się najtrudniejsza sprawa, która staje teraz przed duszpasterzami i młodzieżą, rodzicami w Polsce, żeby zrobić wszystko, by rzeczywiście Kościół stał się naszym domem, by parafia stała się naszym domem, by młodzi mogli czuć się w Kościele tak, jak w domu” – powiedział abp Stanisław Gądecki w nagraniu wideo po zakończeniu Synodu biskupów poświęconego młodzieży.

Źródło: BP KEP

cmentarz