Pod hasłem „Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu” w najbliższą sobotę na Jasną Górę przybędzie XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Spotkanie zakończy się w niedzielę, 23 września, Mszą św. o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie.

Organizowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski pielgrzymka od lat gromadzi pod wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej małżeństwa, rodziny, a także osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będą słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu”.

Program pielgrzymki:

Sobota, 22 września 2018

Godz. 15.30 Msza Św. w intencji ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

Godz. 16.45 Rodzina w służbie życiu – wystawa o rodzinie Ulmów

Godz. 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

Godz. 21.00 Apel Jasnogórski

Niedziela, 23 września 2018

Godz. 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego

Wymagająca miłość. Opowieść o adopcji – Beata i Antoni Dzierżanowscy

Przekaz wiary dzieciom – Piotr Wołochowicz

Radość miłości. Świadectwo z udziału w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie – Marta i Henryk Kuczajowie

Godz. 11.00 Msza Św. na Jasnogórskim Szczycie