• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Mając na względzie piękno liturgii i muzyki kościelnej, a także odpowiadając na prośbę i sugestie wielu parafian oraz po konsultacji z Radą Duszpasterską, podejmujemy trud wymiany w naszym kościele organ piszczałkowych.

 

 

 

 

Zamierzamy zakupić organy piszczałkowe używane – sprowadzone z zachodu. Przewidywany koszt jednego głosu około 17 tysięcy złotych polskich- przymierzamy się do organ piszczałkowych od 22 - 24 głosowych.

 

Dlatego od najbliższej - III niedzieli miesiąca będziemy zbierać ofiary na ten cel. Jest do ogromne przedsięwzięcie, dlatego bardzo prosimy także o włączenie się w to dzieło firm działających na terenie naszego miasta i Polonii Amerykańskiej, którym, jak ufamy, także leży na sercu troska o piękno naszego kościoła i sprawowanej w nim liturgii.

 

Za zrozumienie i każde wsparcie tej inwestycji wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać.”

 

Obecny instrument pilnie wymaga remontu i strojenia - jednakże gruntowny remont okazuje się nieopłacalny. Organy posiadają dmuchawę elektryczną (niezwykle głośno pracująca, w pomieszczeniu pod organami) oraz dźwignię do kalikowania. Kontuar wbudowany jest centralnie w cokół szafy organowej. Skala manuałów: C-f3; skala pedału: C-d1.

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1