„Życie jako powołanie w myśli i nauczaniu Św. Jana Pawła II" – to temat wykładu i tarnowskiego spotkania w ramach VIII Tygodnia Wychowania. Odbędzie się ono 14 września.

Msza św. w dolnym kościele parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Urszulańska 9) rozpocznie się o godz. 17 pod przewodnictwem ks. prof. Michała Drożdża (UP JPII w Krakowie).

Następnie wykład „Życie jako powołanie w myśli i nauczaniu Św. Jana Pawła II" w sali Centrum Edukacji Młodzieży KANA (ul. Mościckiego 12) o godz. 18.15 przedstawi dr Grzegorz Sudoł – dyrektor Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży, sekretarz Rady Programowej UNSJP2 oraz członek Komisji ds. Posługi Charytatywnej Kościoła V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Będzie to także spotkanie inaugurujące nowy rok szkolny działalności KSW w Tarnowie.