Image Drodzy Diecezjanie! W dniu 28 listopada br. w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu o godz. 10.30 udzielę święceń biskupich księdzu prałatowi Andrzejowi Jeżowi, którego Benedykt XVI mianował nowym biskupem pomocniczym Diecezji Tarnowskiej. Współkonsekratorami będą metropolita krakowski ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, który wygłosi homilię oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce ksiądz arcybiskup Józef Kowalczyk.

Ponawiam serdeczne zaproszenie do udziału w tej diecezjalnej uroczystości. W sposób szczególny kieruję je do mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny oraz do rodaków Księdza Biskupa Nominata z Limanowej. Miło mi również powiadomić, że uroczystość biskupich święceń będzie w całości transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska.

Niech nasza obecność na liturgii święceń biskupich księdza prałata Andrzeja Jeża, łączność dzięki transmisji radiowej, a nade wszystko jednocząca modlitwa za Biskupa Nominata i Biskupów Konsekratorów, wyrazi jedność tarnowskiego Kościoła i wspólną troskę o jego duchowe dobro.

Nowego biskupa pomocniczego w dzień sakry biskupiej i w powszednie dni jego posługi obdarujmy modlitwą, aby na chwałę Trójcy Świętej i Bogurodzicy gorliwie wypełniał zlecone mu obowiązki.

Oczekując na spotkanie w Nowym Sączu z serca błogosławię!

† Wiktor Skworc