Dnia 2 sierpnia minęła 120 rocznica urodzin błogosławionej Karoliny Kózki. Z tej okazji przed Mszą św. na zakończenie Miasteczka Modlitewnego w sanktuarium w Zabawie wykonano akatyst autorstwa ks. Wiesława Ciermięgi.

Mówi on o Jej życiu, odwadze i męczeńskiej śmierci. Utwór został wykonany przez uczestników spotkania młodych.

Ks. Wiesław Ciemięga posługuje w Łodzi, w parafii św. Józefa. "Akatyst napisałem ku Jej czci. Byłem Jej to winny. Niech zatem będzie małym przyczynkiem do rozkrzewiania Jej kultu i pomaga młodzieży zobaczyć wartości, którymi żyła nasza Błogosławiona i dla których oddała swoje młode życie" - zaznacza Autor.

Ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium, po wysłuchaniu premierowego wykonania akatystu podzielił się z nami swoimi wrażeniami: "Myślę, że słuchając tego akatystu mamy szansę na to, co powiedział Jan Paweł II: "Aby się spotkać, trzeba się naparzeć". Myśmy się nasłuchali, zobaczyli życie bł.Karoliny w akatyście, zobaczyli piękne cnoty, które ona swoim życiem zaprezentowała. Bł. Karolina nas zachęca, abyśmy poszli tą drogą, ponieważ ta droga prowadzi do pełni życia, szczęścia i radości".

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym tekstem akatystu - KLIKNIJ TUTAJ, oraz oglądnięcia relacji filmowej.

Napisane przez ks.Marian Kostrzewa, Portal Diecezji Tarnowskiej