Jak dzisiaj troszczyć się o rodzinę? Jak towarzyszyć małżonkom? W jaki sposób otaczać troską małżeństwa młode, w średnim wieku oraz na etapie „pustego gniazda”?

Takie pytania zadawali sobie członkowie Parafialnych Zespołów Synodalnych na spotkaniach w maju. Wnioski z tych dyskusji już spłynęły do Sekretariatu V Synodu. Zawierają one m. in. zasadniczą wskazówkę: należy szerzej informować o wspólnotach, które pomagają małżeństwu i rodzinie oraz wskazywać, gdzie można uzyskać specjalistyczną pomoc w kryzysach małżeńsko-rodzinnych.

Podejmując próbę wyjścia naprzeciw temu postulatowi, Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie przygotowało ulotkę „Rodzina Wspólnot” oraz we współpracy z Synaj.tv krótkie filmy o wspólnotach.

Projekt ten udał się dzięki zaangażowaniu wszystkich wspólnot o charyzmacie rodzinnym obecnych w diecezji tarnowskiej.

Zachęcamy do zapoznania się ze wspólnotami dla rodzin oraz do obejrzenia krótkich filmów o nich.

Film Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej:

Napisane przez ks. Piotr Cebula / filmy: SYNAJ TV; Portal Diecezji Tarnowskiej