• 1
  • 7
  • 8
  • 9

19 czerwca br. uczniowie naszej szkoły – członkowie Szkolnego Koła Caritas nr 159 uczestniczyli w XII Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej.

W otoczeniu przepięknej, bujnej przyrody wolontariusze wraz z swymi opiekunami i asystentami kościelnymi uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Stanisław Salaterski.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani udali się na przyszkolne boisko, gdzie przygotowany został dla nich posiłek i wspólna zabawa.

Na zjeździe odbyło się podsumowanie akcji dobroczynnej pn. „Dobro na wagę złotówki”. Każde Koło przywiozło przygotowany przez siebie czek, który miał odzwierciedlić zorganizowaną w szkole pomoc finansową na rzecz osoby/ osób potrzebujących.

W przypadku naszej szkoły był to czek przeznaczony dla Justyny Drąg opiewający na kwotę 1000zł.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz do włączenia się w przyszłości w działania naszego Szkolnego Koła Caritas.

mgr Justyna Kaczówka

cmentarz