Image W dniu 18 listopada 2009 r. przypada 95. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Wszystkich Jej czcicieli a szczególnie młodzież zapraszamy w tym dniu o godz. 15.00 do Zabawy, na drogę krzyżową śladami męczeństwa Błogosławionej. O godzinie 14.15 na parkingu przy kościele będzie podstawiony autokar. Zapisy - do wtorku - w zakrystii.

Tych którzy nie będą mogli przybyć zachęcamy do duchowej łączności z uczestnikami tego nabożeństwa korzystając z rozważań umieszczonych na stronie sanktuarium bł. Karoliny http://pz.lap.pl/ a także modlitwę o Jej szybką kanonizację.

Modlitwa o kanonizację Błogosławionej Karoliny Kózkówny

Boże Wszechmogący, który tajemnice Królestwa objawiasz pokornym i ubogim, Ty prowadziłeś Błogosławioną Karolinę do świętości drogą wytrwałej modlitwy, sumiennego spełniania codziennych obowiązków, zaangażowania w parafialne apostolstwo i wierności Twojej nauce aż do śmierci.

Dopomóż mi trwać - jak Ona - na modlitwie, uczynić pracę służbą Tobie i bliźnim oraz gorliwie podejmować apostolskie dzieła we wspólnocie Kościoła. Wzmocnij mnie, Panie, Twą łaską, abym w obliczu przeciwności - za przykładem Błogosławionej Karoliny - swoją postawą chrześcijańską, a kiedy trzeba będzie nawet ofiarą życia, świadczył, że tylko Ty jesteś prawdziwym Życiem i najwyższym Dobrem.

Proszę Cię, Boże Wszechmogący, aby Błogosławiona Karolina mogła zostać ukazana w chwale świętych Kościoła. Oby za Jej przykładem i wstawiennictwem młodzi ludzie XXI wieku odważnie szli drogą ewangelicznych błogosławieństw stając się światłem świata i solą ziemi, a wszyscy zagubieni i poszukujący Prawdy odnajdowali drogę do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Program odpustu ku czci bł. Karoliny

18.XI.09 - Środa

12:00 Msza św. dla pielgrzymów.

15:00 Droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny.

17:00 Msza św. w kaplicy.