• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Parafia św. Pawła Apostoła w Bochni, Tarnów – Krzyż, parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, Łącko, Żabno, Borzęcin i parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu – to m.in. w tych wspólnotach zmieniają się księża proboszczowie.

 

 

 

 

Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy m.in. przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy zostają proboszczami.

 

Na emeryturę przechodzi ks. Zdzisław Puścizna, proboszcz parafii w Tarnowie – Krzyżu.

– Pracowałem w tej parafii przez 26 lat. Mianowany byłem przez biskupa Józefa Życińskiego. Wiele udało się zrobić m.in. wyremontować kościół, dom katechetyczny, plebanię, cmentarz.  Mam nadzieję, że następca poprowadzi dalej pracę a przede wszystkim duchowy rozwój  parafii – dodaje.

 

Nominację na nowego proboszcza w Tarnowie – Krzyżu otrzymał ks. Jacek Olszak.

– To wielkie wyzwanie. Warto je podjąć, by kontynuować tę misję dla dobra wspólnoty parafialnej i Kościoła tarnowskiego – podkreśla.

 

Zmiany nastąpią w 19 parafiach. Dziś ogłoszono 18 nominacji.

 

Zmiana nastąpiła w par. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Odchodzącego na emeryturę ks. Kazimierza Markowicza zastąpi ks. Czesław Paszyński, który do tej pory był proboszczem w par. Narodzenia NMP w Borzęcinie. Ks. Paszyńskiego zastąpi w Borzęcinie ks. Mikołaj Piec, dotychczasowy proboszcz w par. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu. Na miejsce ks. Pieca przychodzi ks. Janusz Michalik pełniący obecnie funkcję wikariusza w par. św. Anny w Wadowicach Górnych.

 

Dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. Jacek Miszczak został mianowany proboszczem w par. św. Jana Chrzciciela w Łącku. Odchodzący z probostwa w Łącku ks. Janusz Paciorek otrzymał nominację na proboszcza w par. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu.

 

Nowego proboszcza będzie miała par. Narodzenia NMP w Łosiu. Duszpasterzem tamtejszej wspólnoty został ks. Jan Adamczyk.

 

Ks. proboszcz Jacek Olszak opuści Wilkowisko. Kapłan został mianowany proboszczem w par. Św. Krzyża i MBNP w Tarnowie.

 

Następcą ks. Antoniego Mikruta w Żabnie został ks. proboszcz Jerzy Kawik, dotychczasowy duszpasterz w parafii Tymowa. Mury WSD w Tarnowie opuści ks. Leszek Rojowski, pełniący funkcję wicerektora seminarium. Ks. Rojowski został proboszczem par. św. Pawła w Bochni. Ks. Jan Nowakowski odchodzi w tym roku na emeryturę.

Zmiany są podyktowane głównie wiekiem emerytalnym kapłanów. Księża proboszczowie obejmą nowe placówki w sierpniu.

 

Po nominacjach proboszczowskich w diecezji będą jeszcze zmiany wśród księży wikariuszy.

 

Zapraszamy do oglądnięcia fotogalerii - https://www.flickr.com/photos/diecezjatarnow/sets/72157697373877284

 

 

 

 

 

Napisane przez Ewa Biedroń / fot. ks.Marian Kostrzewa - Portal Diecezji Tarnowskiej

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1