Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo „Drogi Światła”, które będzie miało miejsce w kościele bł. Karoliny w Tarnowie w sobotę, 28 kwietnia 2018 r., o godz. 21.00.

„Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” – mówi Jezus (J 8,12).

Schemat Drogi Światła zawiera 14 spotkań (podobnie jak Droga Krzyżowa) i opiera się na tekstach biblijnych.

Omawiane nabożeństwo ma pobudzić i umocnić naszą wiarę w zwycięstwo i moc Zmartwychwstałego oraz zachęcić do przyjęcia w swoim życiu konsekwencji wynikających z tego wydarzenia.

Przepiękny wystrój prezbiterium naszej świątyni ukazuje świadków, którzy mieli okazję spotkać Zmartwychwstałego Chrystusa. Apostołowie Piotr i Jan, kobiety: Maria Magdalena, Maria żona Kleofasa i Salome w poranek wielkanocny doświadczyli wyjątkowej obecności swojego Pana.

Również każdy z nas może spotkać w swoim życiu Chrystusa, nie tylko ukrzyżowanego, ale zmartwychwstałego. Bo kto prawdziwie spotkał Jezusa przyjmie Go w swoim życiu jako Pana i Zbawiciela. Niech więc udział w tym nabożeństwie będzie wyrazem naszej wiary w zmartwychwstanie i życie wieczne. Per Crucem - ad Lucem! Przez krzyż - do światła!

Napisane przez ks. Lesław Wąchała