Image W księgarniach ukazała się wydana przez wydawnictwo WAM i zawierająca syntezę nauczania Kościoła katolickiego książka "Taka jest wiara Kościoła - katechizm dla dorosłych". Autorzy katechizmu przyjęli podział zgodny z sztandarowym dziełem pontyfikatu Jana Pawła II, Katechizmem Kościoła Katolickiego.

Pierwsze rozdziały poświęcone są kolejnym artykułom wyznania wiary, następne - celebracji misterium chrześcijańskiego: liturgii i - bardziej szczegółowo - sakramentom. Trzecia część książki zawiera wyjaśnienie nauczania Kościoła w kwestiach moralnych. Ostatnia poświęcona jest życiu modlitwy, w tym szczególnie ważnej Modlitwie Pańskiej.

Książka zawiera liczne odwołania do Katechizmu Kościoła Katolickiego i odsyłacze do Pisma Świętego.

We wstępie abp Kazimierz Nycz napisał: Książka, jaką Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przekazuje dorosłym katolikom polskim i ich duszpasterzom, stanowi istotny krok na drodze przyjmowania za swoje tego, co zapisano w Katechizmie Jana Pawła II. Katechizm, zatytułowany "Taka jest wiara Kościoła" ma na celu ukazanie wiary chrześcijańskiej w sposób pełny, a zarazem syntetyczny, jako rzeczywistości, która domaga się radosnego świadectwa wobec świata. Katechizm ten ukazuje wiarę Kościoła w Polsce, w którym żyje i działa Chrystus od ponad tysiąca lat. Przyjmuje on schemat tradycyjny, stosowany w Katechizmie Jana Pawła II i w Kompendium Katechizmu. Życzę tym wszystkim, którzy sięgną po ten Katechizm, by na jego kartach spotkali Chrystusa i zawarli z Nim głęboką zażyłość.

Źródło: Portal internetowy wiara.pl