Powoli zmierzamy do zakończenia etapu przygotowawczego V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Wydaje się, że w świadomości naszych diecezjan coraz bardziej przebija się idea synodu.

Niewątpliwą pomocą, aby tak się stało, były okolicznościowe obrazki synodalne rozdawane rodzinom podczas wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Serca tych najbardziej zaangażowanych, dojrzewają do włączenia się w prace synodalne, przynajmniej przez systematyczną modlitwę w tej intencji. Niektórzy zostaną zaproszeni, aby tworzyć parafialne zespoły synodalne.

Niewątpliwie, jest jednak wielu diecezjan świeckich i duchownych, którzy potrzebują wyjaśnienia idei synodu w sposób jak najbardziej przystępny. Im wszystkim gorąco polecamy wykład sekretarza Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej ks. dra Piotra Cebuli, pt. "Rozumienie Kościoła – kluczem Synodu". Wykład został wygłoszony do osób konsekrowanych dnia 2 II 2018r. w Auli Domu Katechetycznego przy tarnowskiej Katedrze.

Napisane przez ks.Marian Kostrzewa; Portal Diecezji Tarnowskiej