300 osób przez trzy dni śpiewało w Żabnie kolędy. Wszystko to za sprawą 22. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, do którego przesłuchania trwały od 16 do 17 stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

 

 

 

A to jeszcze nie koniec. Na najbliższą niedzielę – 21 stycznia, zaplanowany został Koncert Laureatów, podczas którego zaprezentują się najlepsi uczestnicy konkursu, a wszyscy laureaci odbiorą pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Do konkursu w tym roku zgłosiło 134 solistów i 32 zespoły, co łącznie dało liczbę 300 uczestników. Na scenie dominowały pastorałki, ale nie zabrakło też kolęd w tradycyjnym wydaniu.

W związku z dużą liczbą uczestników organizator powołał dwie Komisje Artystyczne. W Komisjach pracowali:

Agnieszka Dyk – wokalistka zespołu Brathanki

Wojciech Jackowiec – tarnowski wokalista

Kamil Patulski – instruktor muzyki w GCK w Żabnie

Rafał Traczyk – instruktor muzyki w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie

Beata Chłoń – pracownik żabnieńskiej biblioteki, z zamiłowania muzyk.

 

Celem 22. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek było poszukiwanie młodych talentów wokalnych i instrumentalnych z całego regionu. W konkursie udział wzięli mieszkańcy takich miejscowości jak: Tarnów, Brzesko, Wola Rzędzińska, Szczucin, Dabrowa Tarnowska, Pawęzów, Zalasowa, Radgoszcz, Joniny, Wierzchosławice, Zabawa, Łukowa, Przybysławice, Łękawka, Poręba Radlna, Lisia Góra, Jodłówka – Wałki, Starachowice, Tuchów, Janowiec, Gromnik, Radłów, Nowy Targ, Brody, Siemiechów oraz Otfinów, Ilkowice, Odporyszów, Niedomice, Gorzyce, Pasieka Otfinowska, Sieradza, Łęg Tarnowski, Bobrowniki Wielkie i Żabno.

 

Efektem prac Komisji Artystycznej było 47 nagrodzonych solistów i 18 nagrodzonych zespołów. Komisja Artystyczna przyznała też nagrodę Grand Prix dla Marty Miller z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach.

 

Wszystkich chcących posłuchać najlepszych w regionie wykonań kolęd i pastorałek zapraszamy w niedzielę na godz. 14.00 do Gminnego Centrum Kultury w Żabnie na Koncert Laureatów 22. Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

 

Dodajmy, że patronat honorowy nad Konkursem objęli Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior i Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.