Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Młodzi mogą prowadzić dzienniczki duchowe, gdzie zapiszą m.in. odpowiedzi na ważne życiowe pytania. To jeden z elementów programu formacyjnego Oto ja!, który jest dedykowany dla wszystkich grup młodzieżowych w parafiach diecezji tarnowskiej.

 

 

 

 

To także okazja, by poznać papieskie nauczanie.

 

– Proponujemy, by formacja nie kończyła się na spotkaniu, ale była kontynuowana każdego dnia – mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Będzie można w tym dzienniczku nawiązywać osobistą relację z Bogiem. Czytamy Słowo. Ono coś w naszym sercu czyni. To Słowo doprowadza nas do pewnych decyzji – dodaje.

 

Młodych m.in. z KSM, ministrantów, lektorów, członków Ruchu Światło-Życie czy Ruchu Czystych Serc może też integrować wspólna modlitwa w parafii. To także zakłada program. – Chciałbym, żebyśmy wszyscy zebrali się w parafii i pomodlili razem. Kiedy organizujemy spotkania młodzieżowe to zazwyczaj przygotowuje je grupa apostolska czy KSM, ale czasami zabraknie innych grup czy stowarzyszeń – dodaje ks. Baran.

 

Program formacyjny Oto ja uwzględnia tematykę programu duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu oraz orędziu papieża Franciszka skierowanego do młodzieży.

 

 

 

 

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej

Vsynod

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1