Młodzi mogą prowadzić dzienniczki duchowe, gdzie zapiszą m.in. odpowiedzi na ważne życiowe pytania. To jeden z elementów programu formacyjnego Oto ja!, który jest dedykowany dla wszystkich grup młodzieżowych w parafiach diecezji tarnowskiej.

To także okazja, by poznać papieskie nauczanie.

– Proponujemy, by formacja nie kończyła się na spotkaniu, ale była kontynuowana każdego dnia – mówi ks. Marcin Baran, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. – Będzie można w tym dzienniczku nawiązywać osobistą relację z Bogiem. Czytamy Słowo. Ono coś w naszym sercu czyni. To Słowo doprowadza nas do pewnych decyzji – dodaje.

Młodych m.in. z KSM, ministrantów, lektorów, członków Ruchu Światło-Życie czy Ruchu Czystych Serc może też integrować wspólna modlitwa w parafii. To także zakłada program. – Chciałbym, żebyśmy wszyscy zebrali się w parafii i pomodlili razem. Kiedy organizujemy spotkania młodzieżowe to zazwyczaj przygotowuje je grupa apostolska czy KSM, ale czasami zabraknie innych grup czy stowarzyszeń – dodaje ks. Baran.

Program formacyjny Oto ja uwzględnia tematykę programu duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu oraz orędziu papieża Franciszka skierowanego do młodzieży.

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x