W sobotę 11 listopada 2017 roku, odbyły się w Żabnie uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Zainaugurowała je uroczysta Msza św. w naszym  kościele parafialnym,

skąd orszak uczestników nabożeństwa prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Łęgu Tarnowskiego przeszedł pod Pomnik Poległym za Ojczyznę.

Tutaj obchody uświetniły występy uczniów Szkoły Podstawowej w Żabnie, grupy wokalnej działającej przy Gminnym Centrum Kultury oraz muzyki Orkiestry.

Wśród licznych pocztów sztandarowych w tym dniu nie zabrakło Ochotniczych Straży Pożarnych, Szkół, czy też Stowarzyszeń, których przedstawiciele złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem.

Kierujemy słowa podziękowania i uznania dla harcerzy i zuchów, którzy tak licznie stawili się na wartę pod Pomnikiem.