W naszej parafii odbył się niezwykły Różańcowy Wieczór Świętych, którzy wyraźnie dali odczuć wiernym swoją obecność.

Wtorkowy wieczór rozpoczął się Różańcem na ulicach naszego miasta, który wierni odmawiali, niosąc relikwie ponad 10 świętych i błogosławionych.

Po procesji wierni weszli do kościoła, w którym mieli okazję wysłuchać niezwykłego świadectwa Eweliny Przypek z Lubziny, która opowiedziała o znaczeniu różańca w jej życiu i o tym, jak wstawiennictwo Maryi ocaliło od śmierci jej córkę Weronikę, u której nagle zdiagnozowano Zespół Leigha i która w dwa miesiące przeszła drogę od życia do śmierci i z powrotem, do zdrowia, zmieniając wokół cały świat wokół siebie i wielu ludzi.

Po świadectwie wierni uczestniczyli w Mszy św., a po niej odbył się konkurs na najlepsze przebranie za świętego lub błogosławionego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do uświetnienia Różańcowego Wieczoru Świętych a zwłaszcza ks. Proboszczowi, księżom wikarym i siostrom zakonnym za przygotowanie uroczystości oraz parafianom, którzy wcielili się w sylwetki świętych.

Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w Marszu Świętych i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stornie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego: