Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

„Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa” – to nowe hasło, które będzie towarzyszyć pielgrzymom Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej w 2018 roku.

Poinformował o tym ks. Zbigniew Szostak na spotkaniu popielgrzymkowym dla Księży przewodników i ich najbliższych świeckich współpracowników.

 

 

Spotkanie odbyło się 9. października w Zabawie. Była to okazja nie tylko do podsumowań i wspomnień, ale przede wszystkim do twórczej dyskusji nad tym, co można w funkcjonowaniu PPT usprawnić. Aby rozmowa była konstruktywna, zaproszeni księża i ich współpracownicy, na kilka dni przed spotkaniem wypełnili przygotowaną wcześniej ankietę.

 

Ks.Dyrektor Zbigniew Szostak poinformował, że homilie oraz konferencje dla pątników przygotuje i wygłosi ks.Remigiusz Recław z Łodzi, związany od lat z Odnową w Duchu Świętym. Jego głównym zadaniem będzie zaproszenie pielgrzymów do pogłębionej refleksji synodalnej wynikającej z hasła, że skoro jesteśmy w Kościele, powinniśmy za niego wziąć odpowiedzialność. 

 

 

 

 

Napisane przez ks.Marian Kostrzewa, Portal Diecezji Tarnowskiej

Vsynod

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1