Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Na stronie kierunekpanama.pl funkcjonuje internetowa mapa z danymi kontaktowymi grup, organizujących wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

 

 

 

 

Zgłoszonych punktów przygotowań jest na razie 12, a Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zachęca do dołączania do nich oraz tworzenia kolejnych.

 

- Zachęcamy, żeby tworzyć takie grupy, jeśli tylko są osoby, które chciałyby pojechać do Panamy. Nie przerażajmy się kosztami, ani terminem, ale potraktujmy to jako wyzwanie i szukajmy rozwiązań. Mamy jeszcze 1,5 roku do rozpoczęcia ŚDM, a więc wciąż jest szansa, by zaangażować się w projekt Bilet dla Brata 2.0 i zebrać potrzebne środki - zachęca ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Jak dodaje, projekt Bilet dla Brata 2.0 zostanie zaprezentowany biskupom podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w najbliższych dniach odbędzie się w Lublinie, aby zachęcić jak największą liczbę diecezji do włączania się w pomoc polskiej młodzieży.

Polska wersja hymnu ŚDM Panama 2019 >>

Grupy przygotowujące się do wyjazdu na ŚDM powstały już w Kaliszu (przy Diecezjalnym Duszpasterstwie Młodzieży "Tratwa"), Poznaniu (przy Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej "Jordan"), Wrocławiu (także w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych), w Warszawie, Krakowie, Mysłowicach, Sandomierzu, Sieniawie, Otwocku i Ząbkach. Udział w spotkaniu młodych planują też formacje harcerskie, członkowie Drogi Neokatechumenalnej, ruchów i wspólnot.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zakończyło też rekrutację wolontariuszy długoterminowych, którzy w Panamie pomogą w organizacji i przebiegu spotkania młodych. Spośród otrzymanych kandydatur, KBO ŚDM wybrało 29 osób, które przeszły do kolejnego etapu rekrutacji. Zostaną one zaproszone na rozmowy, a ostatecznie wyłonionych zostanie 10 kandydatów, których zgłoszenia zostaną przekazane do Panamy. Natomiast rejestracja i rekrutacja wolontariuszy krótkoterminowych rozpocznie się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Aplikacja dla udających się na ŚDM do Panamy >>

Panamski Komitet Organizacyjny zbiera natomiast zgłoszenia projektów muzycznych, teatralnych i innych, promujących talenty młodych ludzi. Spośród zgłoszonych propozycji zostaną wybrane te, które stworzą program Festiwalu Młodych, który w dn. 21-27 stycznia 2019 r. będzie towarzyszył głównym uroczystościom Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Jak informują Panamczycy, do końca marca 2018 r. chętni z całego świata mogą zgłaszać swoje propozycje, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Spośród nadesłanych projektów gospodarze, po konsultacjach z konferencjami episkopatów i papieską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, która czuwa nad organizacją ŚDM, wybiorą te, które złożą się na program Festiwalu Młodych


Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. (KAI)

Vsynod

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1