Na stronie kierunekpanama.pl funkcjonuje internetowa mapa z danymi kontaktowymi grup, organizujących wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Zgłoszonych punktów przygotowań jest na razie 12, a Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zachęca do dołączania do nich oraz tworzenia kolejnych.

- Zachęcamy, żeby tworzyć takie grupy, jeśli tylko są osoby, które chciałyby pojechać do Panamy. Nie przerażajmy się kosztami, ani terminem, ale potraktujmy to jako wyzwanie i szukajmy rozwiązań. Mamy jeszcze 1,5 roku do rozpoczęcia ŚDM, a więc wciąż jest szansa, by zaangażować się w projekt Bilet dla Brata 2.0 i zebrać potrzebne środki - zachęca ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Jak dodaje, projekt Bilet dla Brata 2.0 zostanie zaprezentowany biskupom podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w najbliższych dniach odbędzie się w Lublinie, aby zachęcić jak największą liczbę diecezji do włączania się w pomoc polskiej młodzieży.

Polska wersja hymnu ŚDM Panama 2019 >>

Grupy przygotowujące się do wyjazdu na ŚDM powstały już w Kaliszu (przy Diecezjalnym Duszpasterstwie Młodzieży "Tratwa"), Poznaniu (przy Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej "Jordan"), Wrocławiu (także w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych), w Warszawie, Krakowie, Mysłowicach, Sandomierzu, Sieniawie, Otwocku i Ząbkach. Udział w spotkaniu młodych planują też formacje harcerskie, członkowie Drogi Neokatechumenalnej, ruchów i wspólnot.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zakończyło też rekrutację wolontariuszy długoterminowych, którzy w Panamie pomogą w organizacji i przebiegu spotkania młodych. Spośród otrzymanych kandydatur, KBO ŚDM wybrało 29 osób, które przeszły do kolejnego etapu rekrutacji. Zostaną one zaproszone na rozmowy, a ostatecznie wyłonionych zostanie 10 kandydatów, których zgłoszenia zostaną przekazane do Panamy. Natomiast rejestracja i rekrutacja wolontariuszy krótkoterminowych rozpocznie się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Aplikacja dla udających się na ŚDM do Panamy >>

Panamski Komitet Organizacyjny zbiera natomiast zgłoszenia projektów muzycznych, teatralnych i innych, promujących talenty młodych ludzi. Spośród zgłoszonych propozycji zostaną wybrane te, które stworzą program Festiwalu Młodych, który w dn. 21-27 stycznia 2019 r. będzie towarzyszył głównym uroczystościom Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Jak informują Panamczycy, do końca marca 2018 r. chętni z całego świata mogą zgłaszać swoje propozycje, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Spośród nadesłanych projektów gospodarze, po konsultacjach z konferencjami episkopatów i papieską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, która czuwa nad organizacją ŚDM, wybiorą te, które złożą się na program Festiwalu Młodych

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. (KAI)

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x