Drodzy Diecezjanie! Czytany dzisiaj List pasterski Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Jak zaznaczył Papież Franciszek „w kulturze często zdominowanej przez technikę jest jakby coraz więcej różnych form smutku i samotności, w które popadają ludzie, także wielu młodych. Potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, aby odpędzić iluzje, które obiecują łatwe szczęście ze sztucznymi rajami” (Papież Franciszek).

W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z IX Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 8 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie o godz. 1100, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia.

W tym samym dniu o godz. 15. 30 w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu rozpoczną się warsztaty pt. „Płodność – Problem – Pomoc, którą przynosi Naprotechnologia”.  Warsztaty te będą kontynuacją tego szczególnego dnia poświęconego życiu i rodzinie. Są one przeznaczone głównie dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Niech nasza troska o życie każdego człowieka, będzie wyrazem miłości do Boga, dawcy życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż