Relikwie św. ojca Maksymiliana Kolbego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki zostaną wprowadzone do kościoła parafii bł. Karoliny w Tarnowie.

W miejscu, gdzie 30 lat temu papież Jan Paweł II podczas trzeciej pielgrzymki do Ojczyzny i pierwszej do Tarnowa beatyfikował Karolinę Kózkównę od 8 do 11 czerwca odbywać się będą rocznicowe diecezjalne uroczystości.

– Wprowadzenie relikwii do naszego Kościoła to wyjątkowe wydarzenie. Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki będą wnosić i przekazywać najbliżsi krewni: siostra i brat błogosławionego. Będzie też wprowadzony i poświęcony obraz patrona harcerzy bł. ks. Wincentego Frelichowskiego   – mówi ks. prałat Stanisław Dutka, proboszcz parafii.

Jak przypomina ks. Stanisław Dutka, 30 lat temu, o czym nie wiedziały media i służby 10 czerwca 1987 roku grupa harcerzy w mundurach w podziemiach kościoła złożyła na ręce Ojca św. przysięgę harcerską w imieniu wszystkich harcerzy. – To wydarzenie zostało upamiętnione 3 lata temu wmurowaniem tablicy w ścianę naszego kościoła – dodaje proboszcz.

Uroczysta Msza św. rocznicowa koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża będzie sprawowana 11 czerwca o 12.00 w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie.

W programie kilkudniowych uroczystości także koncerty zespołów muzycznych, Papieski Memoriał Biegowy, pokazy i zabawy czy wspólne śpiewanie ulubionych pieśni JPII.

Napisane przez Małgorzata Miczek – Zabawa - RDN