Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku obchodzony był w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

 

 

 

 

Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Na jagody” na podstawie  baśni Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Jest to wierszowana opowieść o małym Janku, który wybrał się do lasu po jagody.

 

W role aktorów wcielili się najmłodsi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru Moliki, działającego przy bibliotece. Główną rolę – Janka zagrała Paulina Czarna, Króla Jagodowego – Hubert Makowski. Pannami borówczanymi były: Kamila Chłoń, Oliwia Saładyga i Hanna Ciećko. Jagodowi Królewicze to: Wojciech Dziura, Tymoteusz Górczak i Nikola Fil. Panią Ochmistrzynię zagrała Milena Mikowska, a wiewiórki to Natalia Stryczek i Olga Mikowska. Narratorem była Zuzanna Dziura.

 

Spektakl obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie, Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Odporyszowie oraz dzieci z Przedszkola „Pałacyk Malucha” w Tarnowie. Na zakończenie pozowały do pamiątkowego zdjęcia oraz zwiedzały bibliotekę.

 

 

 

Źródło: Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie

Vsynod

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1